![Zdjęcie](/$WS/diedruckerei/shopdata/web/images/landingpages/content/silberfarbe/lp_falzflyer_375x375.png)
Wybierz produkty z kolorem srebrnym
Tylko dla naszych Klientów: darmowe szablony do druku
Zebraliśmy kilka pomysłów na projekty i produkty od naszych projektantów, aby dać Ci inspirację i praktyczne przykłady. Pobierz darmowe projekty InDesign (plik .zip) i stwórz swój produkt o metalicznym wyglądzie.
Häufige Fragen
Jak prawidłowo utworzyć plik do druku w kolorze srebrnym? Na co zwrócić uwagę?
Dane do druku muszą zawierać dodatkowe informacje o kolorze dodatkowym. Jest to próbka koloru, która musi być dodana jako nowa. Zróć uwagę na następujące ustawienia dla próbek kolorów:
- Oznaczenie: „silver“
- Typ koloru: dodatkowy
- Wartość koloru: 100% cyjan
Skąd w ONLINEPRINTERS wiedzą, które elementy mojego produktu poligraficznego powinny być uszlachetnione?
Jeśli tworzysz kolor srebrny w Adobe InDesign lub Adobe Photoshop, to należy dodać nową próbkę koloru ze specjalnymi wymaganiami. Dzięki tej próbce kolorów nasi specjaliści od druku na produkcji wiedzą, gdzie należy zastosować kolor srebrny, a gdzie nie. Wyjaśniamy, jak stworzyć srebrny kolor w naszym przewodniku Krok po kroku dla InDesign.
Czy mogę wydrukować gradienty kolorów?
Jeśli chcesz zastosować gradienty kolorów, utwórz ją za pomocą kolorów CMYK. Gradient kolorów z kolorem srebrnym nie jest możliwy, ponieważ kolor srebrny wymaga zawsze 100% krycia.
Chciałabym dodać srebrne akcenty – co muszę wziąć pod uwagę?
Aby wydrukować czysty kolor srebrny, upewnij się, że obszar pod kolorem specjalnym (kolorem srebrnym) jest biały. Alternatywnie w przypadku motywu na całej powierzchni można ustawić kolor specjalny na „wycinanie”, aby w tych miejscach nadrukowany był tylko kolor srebrny.
Jak stworzyć kolor złoty i brązowy z kolorem srebrnym?
Z kolorem srebrnym możliwe są również błyszczące odcienie złota i brązu. Mieniący się złoty odcień uzyskasz dla wartości koloru C0 M20 Y60 K0. Metaliczny odcień brązu uzyskasz dla wartości koloru C0 M50 Y60 K0. W połączeniu ze srebrną farbą odcienie CMYK nabierają blasku. Ważne, żebyś wiedział: Kolor srebrny jest zawsze drukowany jako pierwszy pod Twoim motywem.
Jaki jest najlepszy sposób na wyeksponowanie efektu metalicznego?
Możesz uszlachetnić swój projekt zarówno częściowo, jak i w całości. Dzięki wybiórczemu uszlachetnieniu możesz podkreślić poszczególne elementy. Szczególnie efektowne są motywy wykończone kolorem srebrnym na całej powierzchni. Zalecamy pracę z jasnymi kolorami dla uzyskania najlepszego efektu. Im wyższy krycie farby, tym niższy efekt metaliczny.
Czy dostępne są szablony projektowe, z których mogę skorzystać?
Dla wielu naszych produktów można bezpłatnie pobrać szablony do druku na stronie danego produktu. Są one dostępne w następujących formatach: PDF i Adobe InDesign. Dodatkowo na tej stronie możesz otrzymać darmowe projekty, które możesz dostosować do swoich upodobań.
Podstawy tworzenia danych o druku
Podczas tworzenia danych do druku należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:
- Wszystkie elementy do wykończenia muszą być ustawione na „Nadrukowanie”.
- Kolor srebrny należy utworzyć z zadrukiem do samej krawędzi.
- Nie należy ustawiać przezroczystości koloru srebrnego, ponieważ nie można tego uwzględnić podczas druku.
- Aby wydrukować kolor srebrny, w danych do druku należy utworzyć nową próbkę kolorów. Zwróć uwagę na:
- Oznaczenie: „silver“
- Typ koloru: dodatkowy
- Wartość koloru: 100% cyjan
W przypadku stosowania koloru srebrnego, zarówno przy uszlachetnieniu wybiórczym, jak i całopowierzchniowym, wymagany jest plik PDF do druku ze specjalnymi wymaganiami. Plik powinien zawierać przede wszystkim rozszerzone informacje kolorystyczne dotyczące pozycjonowania uszlachetnienia. Jak prawidłowo utworzyć dane do wydruku, wyjaśniamy w naszym Przewodniku krok po kroku.
Jak prawidłowo utworzyć plik do druku w kolorze srebrnym?
Instrukcje krok po kroku z Adobe InDesign
![Zdjęcie](/$WS/diedruckerei/shopdata/web/images/landingpages/content/silberfarbe/schritt-1-EN_600x250.png)
1. Utwórz warstwę i nadaj jej nazwę
Przejdź do okienka warstw i dwukrotnie klikając, zmień nazwę aktualnej warstwy na „Tło”. Za pomocą symbolu „Utwórz nową warstwę” utwórz dwie kolejne warstwy i nazwij je odpowiednio „Układ” oraz „Uszlachetnienie”.
![Zdjęcie](/$WS/diedruckerei/shopdata/web/images/landingpages/content/silberfarbe/schritt-2v2_600x250.png)
2. Utwórz tło
Dla tła używamy tutaj obrazu, który jest umieszczony centralnie na powierzchni roboczej. Alternatywnie możesz również użyć narzędzia ramki prostokątnej, aby narysować ramkę o pożądanym rozmiarze i wybrać odpowiedni kolor tła za pomocą okna „Próbki kolorów”.
![Zdjęcie](/$WS/diedruckerei/shopdata/web/images/landingpages/content/silberfarbe/schritt-3_600x250.png)
3. Wstaw logo i tekst
W kolejnym kroku wstawiana jest zarówno grafika, jak i tekst. Elementy w tym przykładzie stworzyliśmy wcześniej w programie Adobe Illustrator. Jednak do InDesign można też zaimportować swoje teksty czy loga z dowolnego innego programu. Aby to zrobić, wybierz wszystkie elementy i wstaw je na poziomie „Układu”.
![Zdjęcie](/$WS/diedruckerei/shopdata/web/images/landingpages/content/silberfarbe/schritt-4_600x250.png)
4. Wybierz elementy
Teraz, gdy umieściłeś logo i tekst zgodnie ze swoimi życzeniami, utwórz uszlachetnienie. Skopiuj wszystkie elementy do uszlachetnienia z warstwy „Układ” i wklej je przez „Edycja > Do oryginalnej pozycji” do warstwy „Uszlachetnienie”.
![Zdjęcie](/$WS/diedruckerei/shopdata/web/images/landingpages/content/silberfarbe/schritt-5-EN_600x250.png)
5. Utwórz specjalny kolor
Otwórz ponownie „Próbki kolorów” i utwórz nowy kolor, klikając w ikonę „Nowa próbka”. Klikając dwa razy w ten kolor, przejdziesz do opcji próbek kolorów. Tutaj wpisuje się wymagane przez ONLINEPRINTERS oznaczenie.
![Zdjęcie](/$WS/diedruckerei/shopdata/web/images/landingpages/content/silberfarbe/schritt-6-EN_600x250.png)
6. Nazwij próbkę kolorów
![Zdjęcie](/$WS/diedruckerei/shopdata/web/images/landingpages/content/silberfarbe/schritt-7-EN_600x250.png)
7. Ustaw nadrukowanie
Wszystkie elementy do uszlachetnienia muszą być teraz ustawione na „Nadrukowanie”. W tym celu otwórz „Atrybuty” (Okno > Wyjście > Atrybuty), wybierz wszystkie elementy i wstaw haczyk przy „Nadruk wypełnienia”.
![Zdjęcie](/$WS/diedruckerei/shopdata/web/images/landingpages/content/silberfarbe/schritt-8-EN_600x250.png)
8. Sprawdź dane do druku za pomocą podglądu rozbarwień
Dzięki podglądowi rozbarwień można sprawdzić, czy wszystkie ustawienia zostały wykonane prawidłowo. Włącz podgląd rozbarwień przez „Okno > Wyjście > Podgląd rozbarwień”. W panelu sterowania ta funkcja jest domyślnie wyłączona.
![Zdjęcie](/$WS/diedruckerei/shopdata/web/images/landingpages/content/silberfarbe/schritt-7_600x250.png)
9. Pokaż podgląd rozbarwień
Klikając na rozwijane menu, możesz wybrać poszczególne kanały barw w zakładce „Rozbarwienia”. Kanał kolorów Twojego uszlachetnia „srebrny” jest teraz także widoczny. Wszystko jest utworzone poprawnie, jeśli po wybraniu kanału „srebrny” wszystkie elementy do uszlachetnienia są wyświetlane w kolorze czarnym.
![Zdjęcie](/$WS/diedruckerei/shopdata/web/images/landingpages/content/silberfarbe/Schritt-10_600x250_EN.png)
10. Prawie gotowe
Zapisz teraz swój projekt jako plik PDF do druku, zamów produkt w ONLINEPRINTERS i prześlij swoje dane do druku.