Właściwości kartonika wizytówkowego
W dotyku nasz kartonik wizytówkowy sprawia wrażenie grubszego i wyróżnia się eleganckim wyglądem. Kartonik wizytówkowy ma białą brylantową i równomiernie gładką powierzchnię – bez dodatkowego uszlachetnienia. Druk odbywa się w technologii cyfrowej, a kartonik przyciąga uwagę nawet bez dodatkowego uszlachetnienia. Dzięki śnieżnobiałemu, szlachetnemu wyglądowi i odpowiedniej sztywności kartonik wizytówkowy nadaje się doskonale do druku ekskluzywnych wizytówek.
Wielokrotnie certyfikowany
Zgodnie z normą DIN ISO 9706, która dotyczy odporności na starzenie się materiałów, kartonik wizytówkowy ma wysoką stabilność utleniania. Dodatkowo papiery z tym certyfikatem wykazują rezerwę alkaliczną. Te cechy powodują, że kartonik wizytówkowy przez długi czas zachowuje biel i sztywność. Okres trwałości kartonika zależy jednak w znacznym stopniu od warunków jego przechowywania i delikatnego traktowania. Dodatkowo nasz kartonik wizytówkowy ma certyfikat FSC.
Pomoc w wyborze kartonika wizytówkowego
Czy po kartoniku wizytówkowym można pisać?
Niepowlekany karton nadaje się szczególnie dobrze do ręcznego zapisywania. Jednakże bardzo gładka powierzchnia wymaga chwili czasu, aby naniesiony atrament mógł przeschnąć.
Czym różni się kartonik wizytówkowy od chromokartonu?
Chromokarton jest u nas dostępny w różnych gramaturach od 280 g/m² do 450 g/m², podczas gdy kartonik wizytówkowy występuje tylko w gramaturze 290 g/m². Chromokarton oferujemy standardowo z błyszczącą przednią stroną, przy czym w przypadku cieńszych wersji możliwe jest dodatkowe uszlachetnienie, np. folią celofanową błyszczącą lub folią Softtouch. Kartonik wizytówkowy oferujemy bez dodatkowych opcji uszlachetnienia. Oba kartoniki dają się zapisywać po matowej stronie.
Co oznacza FSC?
Co dokładnie oznacza „bezdrzewny”?
Jako „papier bezdrzewny” oznacza się rodzaje papieru, które zawierają do maksymalnie pięciu procent miazgi drzewnej (ligniny). Lignina jest odpowiedzialna za żółknięcie papieru. Ze względu na niski udział miazgi drzewnej papier bezdrzewny pozostaje dłużej biały.